Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kadın Doğum Günleri
15 Şubat 2023

WhatsApp Image 2023-02-15 at 10.47.36.jpeg

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanemizin açılışından sadece 2 yıl geçmesine rağmen çok yol aldık. Yeni bir ekiple, yeni bir kurumun kültürünü oluşturmanın ne kadar zor olduğunu yaşarken öğrendik. Ancak kısa sürede İstanbul’un bu en büyük hastanesinde hem hizmet hem eğitim alanında çok iyi işler yapıldı. Perinatoloji ve jinekolojik onkoloji klinikleri tam kapasite ile çalışırken, tüp bebek merkezimiz İstanbul’da SMA taraması pozitif olan çiftlerde PGD yapılması için belirlenen 2 merkezden biri oldu. Doğum ve jinekolojik ameliyat sayıları çok hızlı bir şekilde arttı.

Çocuk hastanemiz ile birlikte bebek dostu hastane olan hastanemizin, yakın bir zamanda anne dostu hastane ünvanı alması için yoğun bir şekilde çalışmaktayız.

Kısa sürede asistan doktorların tercih ettiği bir hastane olmamız nedeni ile, biz de eğitim kalitesini ve akademisyen ekibini her geçen gün artırmaya çalışıyoruz.

Bütün bunlar ve gelen talepler bizi, hastanemizde yapılan eğitim toplantılarından öte hastanemiz adına bir kongre düzenlemeye yönlendirdi.

Kongremiz ‘Başakşehir Çam ve Sakura Şehir EAH Kadın-Doğum Günleri’ adı ile Hastanemizde, 10-12 Mart 2023 tarihleri arasında 3 gün olarak planlandı. İlk gün yani 10 şubat 2023 tarihinde uygulamalı olarak, sınırlı katılımlı 6 kurs yapacağız. Bu kurslarda çok kısa teorik eğitim sonrası hasta başı uygulamalar(ultrasonografi, kolposkopi, endoskopik operasyonlar…) yapıp, yorumlarda bulunacağız.

Kongre süresince bir salonumuz devamlı olarak meslektaşlarımızın sözlü bildirilerine ayrılacak ve bu sözlü sunumlar kongre kitabına tam metin olarak dijital olarak basılacaktır.

Kongre düzenlemesini hastanemizde görev yapan akademisyen arkadaşlarımla birlikte yaptık. Konuları seçerken güncel olmalarına dikkat ettik. Konusunda uzman olan hocalarımızın yanında, özellikle genç meslekkdaşlarımızın görev almasına önem verdik.

Sizleri bu güzel kongremize davet etmekten onur duyarız.

Kongre web sitesi: camvesakurakadindogumgunleri2023.org