Bağlama Kulübü
31 Mayıs 2022

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ BAĞLAMA KULÜBÜ
Pandemiye karşı mücadeleyi yılmadan sürdüren sağlık çalışanları olarak bu zorlu süreçte hepimiz hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok yorulduk. Bu anlamda hastane çalışanlarımızın aktivitelerle; motivasyonlarını artırmak, zihin ve beden sağlıklarını korumalarına katkıda bulunmak amacıyla Çam Sakura Bağlama Kulübümüz kurulmuştur. Külübümüz, 2. Grup eğitimlerine başlayacaktır. 

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Saz/Bağlama Kulübümüz, "müzik ruhun gıdasdır" sözü ile  bağlama eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Müzik, kişileri sadece ruhsal olarak güçlü kılmaz, aynı zamanda akıl ve vücut sağlığının tedavisinde kullanılan en etkili terapi metotlarından biridir. 

Kulüp bünyesinde, Çalışanlarımız, Sanatçı - Müzik terapisti Eğitmenimiz Soner Altıkulaç'la; bağlamanın tarihi gelişimini öğrenme, bağlamanın tutuluşu, bağlama çalmada sağ ve sol el teknikleri, tezenenin teller üzerinde kullanımı, bağlamada dörtlük ve sekizlik notaların tezene vuruşu, bağlamada sesler ve arızalı sesleri öğrenme, sekiz birimli usuller ve tezene vuruşları, halk müziği repertuvarının oluşturulması ve yöresel üslup çalışmaları ile ilgili bilgi ve becerileri artırılması hedeflenmektedir.  

Müzikle ilgilenen ya da ilgilenmek isteyen tüm bağlama severleri bekliyoruz.
Ön Kayıtlar İçin; 
Ad Soyad:
Yaş:
Meslek:
İletişim bilgileri:
Saz/Bağlama ile ilgili varsa tecrübe:
 
İlgilenen hastane çalışanlarımızın, aşağıdaki iletişim bilgilerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.
 
İrtibat Kişisi:
Adı Soyadı: Sanatçı - Müzik terapisti Eğitmenimiz Soner Altıkulaç
iletişim: Soner Altıkulaç (0536 844 39 49) ve camsakuramedya@gmail.com

WhatsApp Image 2022-05-31 at 12.04.46.jpeg