Kafkas Dansları Kulübü
07 Haziran 2022

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ KAFKAS DANSLARI KULÜBÜ

WhatsApp Image 2022-06-07 at 08.47.05.jpeg

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ KAFKAS DANSLARI KULÜBÜ
Pandemiye karşı mücadeleyi yılmadan sürdüren sağlık çalışanları olarak bu zorlu süreçte hepimiz hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok yorulduk. Bu anlamda hastane çalışanlarımızın aktivitelerle; motivasyonlarını artırmak, zihin ve beden sağlıklarını korumalarına katkıda bulunmak amacıyla Çam ve Sakura Kafkas Dansları Kulübümüz kurulmuştur. 

Binlerce yıldır iç içe yaşamakta olan Kafkasya toplumlarının kültürel zenginlikleri her daim göz kamaştırmıştır. Türkiye coğrafyasının da iliklerine kadar işlemiş olan bu kültür, binlerce yıllık birikimin sonucunda, aynı potada erimiş olarak bugünkü zengin Kafkasya kültürünü ortaya çıkarmıştır. Ülkemizin de ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü kafkas kültürünü, daha çok tanınması ve sevilmesini sağlamanın yanında, özellikle gençlerin bedenen ve zihnen daha sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri, aynı zamanda hastanemizin kültür-sanat yaşamında aktif olarak yer alması amacıyla Ülkemizde de sevilen ve ilgi gören pek çok ortak değerimiz olan Kafkas kültürünü, danslarını ve müziğini yaşatmak için Çam ve Sakura Kafkas Dansları Külübü kurulmuştur. 

Kulüp bünyesinde, Kafkas Kültürünü tanımak, kafkas ezgileriyle dans edebilmek, stres atabilmek duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, temel adım ve dönüşler, eşli dans becerileri, zamanlama ve koordinasyon becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.  

Kafkas Dansları ile ilgilenen ya da ilgilenmek isteyenleri bekliyoruz.
Ön Kayıtlar İçin; 
Ad Soyad:
Yaş:
Meslek:
İletişim bilgileri:
Kafkas Dansları ile ilgili varsa tecrübe:
 
İlgilenen hastane çalışanlarımızın, aşağıdaki iletişim bilgilerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.
 
İrtibat Kişisi:
Adı Soyadı: Uzm Dr Adem Topcu (Pediatri) 
iletişim: Adem Topcu (0 545 682 86 04) ve camsakuramedya@gmail.com
İnternet: camsakurasehir.saglik.gov.tr