Hastane Sınıfı Projesi
11 Nisan 2023

1.jpg
Hastane Sınıfı Projesi 


Hastane Sınıfı Projesi; 2023 Vizyon hedefleri doğrultusunda, Özel Eğitim kapsamında olan, tıbbi gereksinimleri nedeniyle hastanede/evde uzun süre tedavi gören çocukların tedavileri süresince eğitim hakkından faydalanabilmeleri, hastanede ve evde eğitim hizmetlerinin kalitesinin arttırılması amacıyla; İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Şubat 2019 tarihi itibariyle yürütülmektedir. 
Çocukların hastane ortamlarını onlara özel ve tedavilerini destekler nitelikte  olmasını amaçladığımız, çocuklara, ebeveynlerine, kardeşlerine, hastane personeline hastaların hala çocuk olduklarını hatırlatmak, morallerini arttırarak iyileşme süreçlerine katkıda bulunmayı, eğitim hayatlarına hastanede tedavileri süresinde devam etmelerini amaçlarken, hastane sınıfları devreye giriyor.
Hastane sınıfları; yatarak tedavi gören ve/veya süreğen hastalığı nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki bireylerin, eğitimlerini kesintisiz sürdürmeleri amacıyla açılmaktadır. 
Hastane Sınıflarımız çocuk hastaların eğitimlerinde oldukça verimli çalışmalar yürüterek ciddi katkıda bulunmuş ve fark yaratmıştır. İstanbul genelinde 14 hastanede var olan hastane sınıflarımızla çocuk servislerinde yer alan 1100 yatakta anaokulu, ilkokul, orta okul, lise branşlarında 50 öğretmenimizle birlikte eğitim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Sınıf ve branş öğretmenlerinin görev yaptığı hastane sınıfımızda çocuklarımızın eğitimden uzak kalmadan, iyileşme süreçlerine yanlarında olacağımıza inancımız sonsuzdur. Hali hazırda İstanbul’da 14 hastane sınıfı mevcut olup İstanbul ‘u ilinin 1100 hastane sınıf kapasitesinin yüzde 51 olan 560’ı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir hastanemizdedir.  
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir hastanemizde; 3-17 yaş aralığında olan “Okul Öncesi Çağı, İlk Okul, Orta Okul ve Lise Öğrencilerimize”,  Milli Eğitim Bakanlığımızca görevlendirilen 19 öğretmenimizle; 168 ders kitabıyla ders yapılmıştır. 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN: 
Başakşehir Çam Sakura Şehir Hastanesi
Müdür Yardımcısı Murat Solak 0535 965 77 70

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg