T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Gebe Eğitim Merkezi Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021gebe4.jpg

GEBE EĞİTİM MERKEZİ

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi gebe eğitim merkezimize hoşgeldiniz.

Çocuğunuzun doğumu, hayatınızın en önemli deneyimlerinden biri olacaktır. Bu deneyimi muhteşem hale getirmek için danışmanlık ve eğitim hizmeti almak konusunda hastanemiz, gebe eğitim merkezini seçtiğiniz için son derece mutluyuz.

 Tıp alanında neredeyse her alanda önde gelen uzmanlarla kapsamlı akademik tıp merkezlerinden biriyiz. Bunun yanında Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi gebe okulumuz 450 m2 yerleşim alanı içinde eğitim salonu, danışmanlık hizmetleri odası, muayene ve takip odaları, bekleme salonu, giyinme odaları gibi gebelerimizin konforu için tüm detayların düşünüldüğü gelişmiş bir merkezdir. Modern ve çağdaş çizgiler taşıyan gebe eğitim merkezimizde,  gebeler ve aileleri için son derece seçkin, profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetine ulaşacaksınız.

Gebelik kadın hayatının en mucizevi deneyimi doğum ise yeni bir hayatın başlayacağı muhteşem gündür. Bu özel dönemde kendiniz ve bebeğiniz için yapabileceğiniz en önemli hazırlıklardan birisi ise gebe okuluna katılmaktır. Gebelik ve doğum tamamen doğal ve fizyolojik süreçlerdir. Ancak günümüzde değişen teknoloji ve kadının yaşamdaki yerinin değişimi, iş yaşamı, besinlerin hatta beslenme denge ve düzeninin farklılaşması, kimyasallara mazruiyetin artması, büyük şehirlerdeki hava kirliliği, stres, daha hareketsiz bir yaşama geçmiş olmamız gibi bir çok dış etkenin yanında, toplumumuzda doğumla ilgili abartılı hikayelerin anlatılma alışkanlığı kadınların gebelik ve doğum süreçlerini olumsuz etkilemektedir. Doğru bilgi ve danışmanlık ile gebelik doğum ve doğum sonrası dönemleri daha keyifli ve sağlıklı geçirmek, doğumunuzu kolaylaştıracak yöntemleri ve bebek bakımı inceliklerini öğrenmek ise gebe okulları ile artık mümkün.

Gebe okulumuzun hedefleri genel olarak;  gebelik ve sağlıklı bir gebelik süreci için dikkat etmeniz gerekenler ve çözüm önerileri, doğumun fizyolojisini ve mekaniğini, doğumunuzu kolaylaştıracak yöntemleri öğrenmenizi sağlamak, başka gebelerle tanışmak, doğum ve bebek bakımına babaların dahil olmasına cesaretlendirmek ve onları bilgilendirmek,  ulusal ve uluslararası güncel bilgilerden haberdar olmak, hastaneye ne zaman gideceğinizi bilmek, bebek bakımından, bebek odası dizaynı ve bebek güvenlik önlemlerine kadar doğru bilgilere sahip olmak, bebeğinizin bakımında aktif karar verebilmek ve uygulayabilmek, doğum sonrası süreci yönetebilmek gibi pek çok bilgiye ve beceriye sahip olmanızdır.

Tüm bu eğitimler ve daha fazlası için sözel görsel ve bazı eğitimleri uygulamalı gerçekleştirecek ve seansları tamamladığınızda katılım belgesi alacaksınız.

Bizler gebelere ve ailelerine verdiğimiz seçkin eğitim ve danışmanlık hizmetinden son derece gururluyuz. En önemlisi, ebelerimizin size, bebeğinize ve ailenize büyük önem vermelerinden gurur duyuyoruz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Eğitimlerimiz Türkçe ve yabancı uyruklu gebelerimiz için ingilizce dillerinde verilmektedir.  


GEBE OKULU EĞİTİM KONULARIMIZ

GEBELİK ÖNCESİ EĞİTİMLER

-Gebeliğe Hazırlık

DOĞUM ÖNCESİ EĞİTİM

-Üreme Organları ve Gebeliğin Oluşumu
-Gebelikte Oluşan Fizyolojik ve Psikolojik Değişiklikler
-Gebelikte ve lohusalıkta beslenme
-Gebelikte davranışlar
-Gebelikte Tehlike Belirtileri ve Yapılması Gerekenler
-Riskli Gebelikler
-Gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri
-Gebelikte beslenme ve nutrisyonel destek
-Gebelik izlemleri, Rutin Yapılan Tetkikler ve Bağışıklama
-Gebelikte İlaç ve Tıbbi Beşeri Ürün Kullanımı

DOĞUMA HAZIRLIK VE DOĞUM EĞİTİMİ

-Doğum Süreci
-Doğum ağrısını azaltan ve kolaylaştıran ilaç dışı yöntemler

DOĞUM SONU DÖNEM EĞİTİMİ

Doğum sonu dönem ve özellikleri
Doğum sonrası annede meydana gelen Fizyolojik Değişiklikler
Lohusalıkta Psikolojik Değişiklikler, Lohusalık Rolü ve Uyum
Loğusa Davranışları
Yeni doğanın Beslenmesi
Doğum sonu dönemde Anne Bebek Bağlanması
Babalar için Doğuma Hazırlık Eğitimi
Aile Planlaması


Eğitimlerimiz hafta içi her gün 13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmekte ve 4(dört) hafta toplam 16 saat sürmektedir. Her grup için haftada 1(bir) gün olarak düzenlenir. Eşli (anne-baba)  grup eğitimimiz mevcuttur. 4(dört) haftalık eğitim sonrasında anne adaylarına sertifika töreni düzenlenerek belgeleri verilmektedir.

   • gebe2.jpg
  • gebe3.jpg
  • gebe4.jpg
  • gebe4.jpg
  • gebe5.jpg
  • gebe6.jpg

 

 

 

 

 


Paylaş