Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü

IMG_1426.JPG
Vildan KESGİN
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü

1978 yılında Amasya’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Amasya’da, Lise öğrenimini Amasya Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı. 2000 Yılında 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulundan , 2011 yılında da Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Hizmetleri Sağlık Yuksek okulundan mezun oldu. 2013 Yılında Yönetim ve Organizasyon alanında Yüksek Lisansını tamamlayarak, Aynı yıl  özel bir  Üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Doktora Programına başladı.

2001-2005 Yılları Arasında Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 2005 Yılında Sağlık Bakanlığı Hastanelerinin Birleşmesi ile birlikte 2013 yılına kadar İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalite Yönetim biriminde görev yaptı. 2013 yılında KHK ile birlikte Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Fatih Genel Sekreterliğinde Uzman olarak görev yaptı. 2013-2015 yılları arasında Fatih Genel Sekreterliği Eğitim Araştırma ve Geliştirme biriminde, 2015-2017 Yılı Aralık ayına kadar Sağlık Bakım Hizmetleri ve Sağlık Tesislerinden sorumlu Uzman olarak görev yaptı. 694 Sayılı KHK İle 2017 – 2020 yılları arasında Başakşehir Devlet Hastanesin de Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptı. 2020 Nisan ayı itibariyle  Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görevine başladı.

2015 yılı İtibariyle Sağlık Bakanlığı Kalite Değerlendiricisi olarak görev yapmakta olup il içi ve il dışı özel ve Kamu bir çok hastanede Değerlendirici olarak görev aldı, Kalite Yönetim Sistemleri, Performans Değerlendirmesi , Liderlik, Müşteri Memnuniyeti, Kalite Sistemleri Yöneticisi, Problem Çözme Yöntemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi,   Kalite, Bilgi ve Çevre Yönetim Sistemleri Baş Tetkikçisi, Çevre – İş Sağlığı ve Güvenliği Entegre Eğitimi, Bilgi Güvenliği Entegre Eğitimi gibi bir çok konuda eğitim aldı. 

Hasta ve Çalışan Güvenliği, Çevre Ve Bilgi Güvenliği, Mahremiyet gibi konularda yurt içi kongre ve sempozyumlarda sözel bildiri ve posterleri yer almaktadır. Ayrıca Hemşirelik Hizmetlerinde Örgütsel Bağlılık, Kamu Hastanelerinde Bası Yaraları ve  Güvenli Cerrahi Uygulamaları gibi konularda yurt içi Hakemli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Evli ve 1 çocuk annesi olup yabancı dili İngilizcedir.