Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ziyaretçi Kuralları
17 Kasım 2022


Ziyaretçi Kuralları

1.Psikiyatri kliniklerinde hasta ziyaretleri sırasında hastanın birinci derece yakınlarının görüşmesine izin verilir, (yalnızca iki yakını alınabilir) diğer kişilerin görüşebilmesi için hastanın doktorunun yazılı onayı gerekmektedir.
2.Hasta ziyaretleri esnasında kimlik kartı gösterilmesi ve ziyaretçilerin kimlik bilgilerinin HBYS sistemi üzerinden Ziyaretçi Modülüne kaydedilir.
3.18 yaşından küçük kişiler hasta ziyaretlerine alınmamaktadır.
4.Hastaların beslenmesini denetim altında tutabilmek ve hastaların hijyenini sağlamak amacıyla yiyecek- içecek getirilmesine izin verilmemektedir.
5.Hastalara getirilebilecek kitap vb. eşyalar için giriş kapısında kontrol yapılmaktadır.
6.Hastanıza ziyaret sırasında para, ziynet eşyası verilmemelidir. 
7.Hastanıza hiçbir koşulda çakmak veya yanıcı madde verilmemelidir.
8.Hastanıza ziyaret sırasında kolonya, parfüm, deodorant, cam, metal cisim, siyasi ve cinsel içerikli kitaplar verilmemelidir..
9.Ziyaret sonrasında telefonla konuşmak, video kaydı almak, görüntülü konuşma yapmak kesinlikle yasaktır.
10.Ziyaretler sırasında hastanın kendisine ve çevresine zarar vermesine neden olabilecek delici-kesici ve yanıcı maddeleri ve ilaçları hasta yanına verilmemeli, görevli personele teslim edilmelidir.
11.Ziyaretler esnasında diğer hastalar rahatsız edilmemeli, hasta mahremiyetine saygı gösterilmelidir.
12.Hastane görevlileri dışında tanınmayan kimselerden yardım istenmemelidir.
13.Hasta ziyareti esaslarına uyulmasının kontrolü servis çalışanları ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi tarafından yapılmaktadır. Görevlilerin uyarı ve önerilerine dikkat edilmelidir.
14.Ziyaret saati sonunda görevlilerin uyarılarını beklemeksizin çıkış kapılarına doğru gidilmelidir.
Doktor Görüşmeleri
Hastanız ile ilgili bilgi sadece hasta yakını ya da hasta yakını temsilcisi alabilir. Hastanızın doktorundan telefonla bilgi almak için aşağıdaki dâhili numaraları kullanarak randevu alınız. Hastanenin telefonunu olan 0212 909 6000 aradıktan sonra aşağıda belirtilen dahili numaraları tuşlayınız.
50090 (4-5-6. Servisler için)
50128 (7-8. Servisler için)
50090 (1-2-3. Servisler için)