Aysel YÜĞRÜK UÇAR
02 Şubat 2024

      aaaaaa                                                                                                                                                                                         
                                                                                                                                     Aysel YÜĞRÜK UÇAR
                                                                                                                     Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı


Aralık 1988 yılında Tokatta doğdu. İlk ve Ortaokulunu tokatta tamamladı. 2005 yılında Zile Dinçerler Anadolu lisesinden mezun oldu. 2009 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi Atatürk Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladı. 2020 yılında ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisat FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okumaktadır. 

 İş hayatına 2009 yılında başlamıştır.

2009 yılında Zile Sağlık Meslek Lisesinde Meslek Dersleri Öğretmenliği,

2010 yılında Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Hemşireliği

2011-2016 yıllarında SBÜ Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım hemşireliği

2016-2017 yıllarında SBÜ Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlu Hemşireliği

 2017-2021 yıllarında SBÜ İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Müdür yardımcılığı

 Müdür yardımcılığı sürecinde Destek ve Kalite hizmetleri Müdürlüğünde, Hastane Otelciliği ve Refakat hizmetleri, Hastane Temizlik Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Çamaşırhane Hizmetleri, Arşiv Hizmetleri, Morg Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Hasta Taşıma ve Yönlendirme Hizmetleri, Ulaştırma Hizmetleri, Klinik Destek Hizmetleri, Terzihane Hizmetleri, İlaçlama Hizmetleri, Otopark ve 127 bin m2 açık alan 15 bin m2 kapalı alan Çevre Düzenleme Hizmetleri, Veri giriş Hizmetleri, 1000 personel İnsan kaynağı yönetimi görevlerini yürütmüş, Kaynağında ayrıştırma Atık yönetimi ve Sıfır atık kumbaraları kurulumunu yapmıştır. Teknik Hizmetlerde birçok projede çalışmış olup, Hastane kalite denetimi, Tesis Güvenliği Komitesi, Çevre ve Atık Komitesi gibi birçok komisyon denetim ve organizasyonunda yer almış planlamış ve süreçlerini yürütmüştür.

 Çeşitli sertifika ve kongre, eğitim programlarına katılmış, Diyaliz Hemşireliği sertifikası, Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikası, Yara Bakım Hemşireliği sertifikası, İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifikası almış olup,Beykent Üniversitesi/2 Uluslararası Sağlık Günleri Bulgaristan da Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Sosyal Medya Kullanımı Konulu Yüksek Lisans çalışmasını Uluslararası olarak yayınlamıştır.

 2021 Aralık itibariyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde Destek hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

 Aysel YÜĞRÜK UÇAR evli ve iki çocuk annesidir.