Kronik Ürtiker (Kurdeşen) Polikliniği
30 Eylül 2021

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Dermatoloji (Cildiye) poliklinikleri bünyesinde Kronik Ürtiker (Kurdeşen) Polikliniği hizmet vermektedir.

Ani ortaya çıkan kaşıntılı, kabarık deri lezyonları ve dudak, göz kapağı gibi bölgelerde şişlikler ile seyreden ve yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkileyen kronik ürtiker toplumun yaklaşık %2’sini etkilemektedir. Polikliniğimizde kronik ürtiker tanılı hastaların hastalık hakkında bilgilendirilmekte, tedavileri düzenlenmekte ve eşlik edebilecek diğer hastalıklar açısından farklı bölümlerle işbirliği içerisinde düzenli olarak takip edilmektedir.

Ürtiker Polikliniği her salı saat 08:30-15:30, her perşembe saat 08.30-12.00 arasında hastanemiz F blok 3.kat dermatoloji poliklinikleri F19 kısmında, Ürtiker Polikliniği odasında Prof.Dr. Zafer Türkoğlu  ve araştırma görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Ürtiker Polikliniğinde muayene olmak isteyen hastalarımızın poliklinik randevusu ile başvurusu kabul edilmekte olup ayrıca diğer polikliniklerden yönlendirme yapılarak hastalar değerlendirilmektedir.