Başhekim

IMG_2.JPG
                                                                  Prof. Dr. Mehmet Emin KALKAN
                                                                                   
Başhekim 

Şubat 1979'da Hatay’ın Antakya İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı, 2001 yılında "Tıp Doktoru" unvanıyla mezun oldu. Kardiyoloji alanındaki uzmanlık eğitimini 2003-2009 yılları arasında, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı bünyesinde tamamladı.

 
Askerlik görevini, Genel Kurmay Başkanlığı Karargâhı Sağlık Komutanlığı'nda, mecburi hizmet görevini ise Zonguldak Devlet Hastanesi'nde tamamladıktan sonra, 2012 yılında Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği'ne tayin oldu. Kardiyoloji alanındaki çalışmalarını, özellikle aritmi ve elektrofizyoloji alanında devam ettirerek 2015 yılında Kardiyoloji alanında "Doçentlik" unvanı aldı.


Türk Kardiyoloji Derneği ve Avrupa Kardiyoloji Derneği üyesi olması yanında, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalesi bulunmaktadır. 


2015 yılında ise, görev yaptığı Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne "Başhekim" olarak görev yapmıştır.

 
Aralık 2016 tarihi itibariyle İstanbul İli Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır. Aralık 2017 tarihi itibariyle Kamu Hastaneleri-6 Başkanı olarak görev yapmıştır.

  

Nisan 2020 tarihi itibariyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kurucu Koordinatör Başhekimi olarak şehir hastanesi kurulum aşamasındaki tüm koordinasyon süreçlerinde görev yapmıştır.


İyi derece İngilizce bilmektedir.  Evli ve ikisi erkek biri kız olmak üzere üç çocuk babasıdır.