Ece Uysal KASAP

                                                Uzm. Hemşire Ece KASAP UYSAL
Nisan 1982 yılında Kırklareli’nde doğdu. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Hemşirelik Lisans porgramından 2004 yılında mezun oldu. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Hemşirelikte Yönetim Yüksek Lisans programını tamamlayarak Uzman Hemşire ünvanını aldı. İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı’nda Doktora öğrenimi devam etmektedir. 
2004-2007 yılları arasında Lüleburgaz Özel Derman Hastanesi’nde Hemodiyaliz Hemşireliği, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2007-2010 yılları arasında Hemodiyaliz Hemşireliği, 2010-2015 yılları arasında KBB-Cildiye Klinikleri Sorumlu Hemşireliği, 2015-2019 yılları arasında Eğitim ve Ar-Ge Birimi’nde Eğitim Hemşireliği yapmıştır. 2019 yılında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Kamu Sağlık Tesisleri Birimi’nde görev yaptıktan sonra Aralık 2020 itibariyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 
Ulusal ve uluslararası kongre sunumları ve bilimsel dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.  
Türk Hemşireler Derneği, Yönetici Hemşireler Derneği, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği’ne üyelikleri bulunmaktadır. 
Evli ve bir kız çocuk annesidir.