Destek Hizmetleri Müdür Yardımcıları

Fatih DİKER

                                                                                                WhatsApp Image 2022-02-10 at 10.19.49.jpeg

                                                                                                                                                       Fatih DİKER
                                                                                                                              Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı


1982 Yılı’nda Gemlik’te doğan Fatih DİKER, burada ilk ve orta öğrenimini tamamlayarak 1998 Yılı’nda Gemlik İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.
 2002 Yılı’nda Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı’ndan mezun olduktan sonra 2003 Yılı’nda Özel Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde çalışma hayatına başladı. 
2007 Yılı’nda Sağlık Bakanlığı Gemlik 1 No’lu Sağlık Ocağı’nda Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter kadrosunda göreve başladı.
 2008 Yılı’nda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans Programı’ndan mezun oldu.  
2009 Yılı’nda Gemlik Toplum Sağlığı Merkezi’nde Sağlık Teknikeri kadrosunda görev aldı.
2010 Yılı’nda İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve sonrasında Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştığı dönem süresince sırasıyla Tıbbi Sarf Depo ve Satınalma Birim Sorumlulukları görevlerini yürüttü. 
2014 Yılı’nda Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Kurumları ve Hastane Yönetimi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu. 
2014 Yılı’nda İstanbul İli Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Mali Hizmetler Başkanlığı’nda Uzman kadrosunda Bahçelievler Devlet Hastanesi, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri’nin açılış döneminde tüm planlama, tedarik ve satınalma süreçlerinde çalışmalarda bulundu. 
2016 Yılı’nda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Yatırımlar Şube Müdürlüğü’nde yapım işi ihaleleri ile bunlara bağlı sözleşme süreçlerinin takibi görevlerinde bulundu. 
2017 Yılı’nda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde ilk yardım eğitim ve denetimleri ile ambulans ve ambulans merkezlerinin denetimleri faaliyetlerinde bulundu.
2017 Yılı Aralık Ayı’nda İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcılığı kadrosunda İdari Mali İşler Müdürlüğü hizmetinde aynı zamanda Gelir Gerçekleştirme Sorumlusu ve Taşınır Kontrol Yetkilisi ünvanı ile Gelir Tahakkuk, Gider Tahakkuk, Stok Yönetim (Tüm Depolar), Maaş, Ek Ödeme, Klinik Mühendislik, Vezne, Ticari Alanlar, Vezne, Santral, Ulaşım, Çamaşırhane gibi birimlerin idaresinde görev yürüttü.
2019 Yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi Lisans Programı’ndan mezun olarak 2021 Yılı Aralık Ayı’ndan bu yana İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Onkoloji Hastanesi Müdür Yardımcılığı kadrosunda Destek Hizmetlerinde görev yapan Fatih DİKER evli ve bir çocuk babasıdır. 

 

10 Şubat 2022