Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü

                                                                                                                MSc Demet DUMAN
                                                                                                       
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Şehremini Süper Lisesi’nde tamamladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Bakırköy Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümünden mezun oldu. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini bitirdi. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. 2021 yılında İstanbul Üniversitesi AUZEF Adalet Bölümü ön lisans programından mezun oldu. 2021 yılında Finlandiya Turku Üniversitesi “Empowering Patient Education Course” programına bitirdi. 2023 yılında Finlandiya Turku Üniversitesi  "Clinical Instruments for Evaluating Health- Development, Evaluation and Implementation Course" programını  tamamladı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Ana Bilim Dalında doktora öğrenimine devam etmektedir.

 

2007-2008 tarihleri arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalında hemşire olarak çalıştı. 2010 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanarak, Acil Serviste görev aldı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde hemşire, 2014-2019 yılları arasında ise Eğitim Biriminde görev aldı. 2018-2019 yıllarında ayrıca Esenyurt Üniversitesi D.S.Ü. Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.  İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2019-2021 yılları arasında Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Aralık 2021 tarihi itibariyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Nöroloji Ortopedi Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak başladığı görevine devam etmektedir.

 

Çok sayıda sempozyumda düzenleme kurulu üyesi ve panelist olarak görev almıştır. Ulusal ve Uluslararası kongrelerde sunulan bildirileri ve posterleri, mesleki ve kişisel gelişim alanlarında sertifikaları bulunmaktadır.