Gebe Eğitim Merkezi
08 Aralık 2023

 
tescil belgesi (2).jpg
                                                                               BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ 
                                                                                                     GEBE EĞİTİM MERKEZİ 
T.C SAĞLIK BAKANLIĞI KAMU HASTANELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 29 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE TESCİL EDİLMİŞTİR. Sağlık Bakanlığı “ Sağlık Hizmetlerinde Gebe Bilgilendirme Sınıfı, Gebe Okulu ve Doğuma Hazırlık ve Danışmanlık Merkezlerinin Çalışma Usul  Ve Esasları “ Genelgeye İstinaden İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir  Hastanesinde Bulunan “ Gebe Okulu ” 29 Haziran 2022 tarihinde denetim başarıyla tamamlanmış olup belge almaya hak kazanmıştır. 


GEBE EĞİTİM MERKEZİ

             Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi gebe eğitim merkezimize hoş geldiniz. Çocuğunuzun doğumu, hayatınızın en önemli deneyimlerinden biri olacaktır. Bu deneyimi muhteşem hale getirmek için danışmanlık ve eğitim hizmeti almak konusunda hastanemiz, gebe eğitim merkezini seçtiğiniz için son derece mutluyuz.

 Tıp alanında neredeyse her alanda önde gelen uzmanlarla kapsamlı akademik tıp merkezlerinden biriyiz. Bunun yanında Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi gebe okulumuz 450 m2 yerleşim alanı içinde eğitim salonu, danışmanlık hizmetleri odası, muayene ve takip odaları, bekleme salonu, giyinme odaları gibi gebelerimizin konforu için tüm detayların düşünüldüğü gelişmiş bir merkezdir. Modern ve çağdaş çizgiler taşıyan gebe eğitim merkezimizde,  gebeler ve aileleri için son derece seçkin, profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetine ulaşacaksınız. Ayrıca yabancı uyruklu gebelerimiz için İngilizce dilinde de eğitim verilmektedir.  


Gebelik kadın hayatının en mucizevi deneyimi doğum ise yeni bir hayatın başlayacağı muhteşem gündür. Bu özel dönemde kendiniz ve bebeğiniz için yapabileceğiniz en önemli hazırlıklardan birisi ise gebe okuluna katılmaktır. Gebelik ve doğum tamamen doğal ve fizyolojik süreçlerdir. Ancak günümüzde değişen teknoloji ve kadının yaşamdaki yerinin değişimi, iş yaşamı, besinlerin hatta beslenme denge ve düzeninin farklılaşması, kimyasallara maruz kalınması, büyük şehirlerdeki hava kirliliği, stres, daha hareketsiz bir yaşama geçmiş olmamız gibi bir çok dış etkenin yanında, toplumumuzda doğumla ilgili abartılı hikayelerin anlatılma alışkanlığı kadınların gebelik ve doğum süreçlerini olumsuz etkilemektedir. Doğru bilgi ve danışmanlık ile gebelik doğum ve doğum sonrası dönemleri daha keyifli ve sağlıklı geçirmek, doğumunuzu kolaylaştıracak yöntemleri ve bebek bakımı inceliklerini öğrenmek ise gebe okulları ile artık mümkün olmaktadır.

Gebe okulumuzun hedefleri genel olarak;  gebelik ve sağlıklı bir gebelik süreci için dikkat etmeniz gerekenler ve çözüm önerileri, doğumun fizyolojisini ve mekaniğini, doğumunuzu kolaylaştıracak yöntemleri öğrenmenizi sağlamak, başka gebelerle tanışmak, doğum ve bebek bakımına babaların dahil olmasına cesaretlendirmek ve onları bilgilendirmek,  ulusal ve uluslararası güncel bilgilerden haberdar olmak, hastaneye ne zaman gideceğinizi bilmek, bebek bakımından, bebek odası dizaynı ve bebek güvenlik önlemlerine kadar doğru bilgilere sahip olmak, bebeğinizin bakımında aktif karar verebilmek ve uygulayabilmek, doğum sonrası süreci yönetebilmek gibi pek çok bilgiye ve beceriye sahip olmanızı sağlayacaktır.
Tüm bu eğitimler ve daha fazlası için sözel, görsel ve bazı eğitimleri uygulamalı gerçekleştirecek ve eğitim modüllerini tamamladığınızda katılım belgesi verilecektir.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Ailesi olarak;  gebelere ve ailelerine verdiğimiz seçkin eğitim ve danışmanlık hizmetinden son derece gururlu ve mutluyuz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


 

-Gebeliğe Hazırlık

DOĞUM ÖNCESİ EĞİTİM

-Üreme Organları ve Gebeliğin Oluşumu
-Gebelikte Oluşan Fizyolojik ve Psikolojik Değişiklikler
-Gebelikte ve lohusalıkta beslenme
-Gebelikte davranışlar
-Gebelikte Tehlike Belirtileri ve Yapılması Gerekenler
-Riskli Gebelikler
-Gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri
-Gebelikte beslenme ve nutrisyonel destek
-Gebelik izlemleri, Rutin Yapılan Tetkikler ve Bağışıklama
-Gebelikte İlaç ve Tıbbi Beşeri Ürün Kullanımı

DOĞUMA HAZIRLIK VE DOĞUM EĞİTİMİ

-Doğum Süreci
-Doğum ağrısını azaltan ve kolaylaştıran ilaç dışı yöntemler

DOĞUM SONU DÖNEM EĞİTİMİ

Doğum sonu dönem ve özellikleri
Doğum sonrası annede meydana gelen Fizyolojik Değişiklikler
Lohusalıkta Psikolojik Değişiklikler, Lohusalık Rolü ve Uyum
Loğusa Davranışları
Yeni doğanın Beslenmesi
Doğum sonu dönemde Anne Bebek Bağlanması
Babalar için Doğuma Hazırlık Eğitimi
Aile Planlaması

Eğitimlerimiz hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilmekte ve 10 çiftli veya 20 tekli gruplar halinde verilmektedir. Her grup için haftada 1(bir) gün olarak düzenlenir. Eğitim süreleri grup dinamiğine göre belirlenmekte olup, her eğitim için eğitim öncesi ve sonrası hazırlık süresine 1 (bir) saat ayrılmakta eğitimler 40 (kırk) dakika sürmektedir. Eşli (anne-baba)  grup eğitimimiz mevcuttur. 4(dört) modüllü eğitim sürecini tamamlayan anne adaylarına sertifika töreni düzenlenerek belgeleri verilmektedir. Kapalı grup eğitimleri dışında açık grup eğitimleri de düzenlemekteyiz. 
 Online eğitimlerimiz hafta içi her gün09.00- 17.00 saatleri arasında zoom uygulaması üzerinden sizlerle paylaşılan link ile yapılmaktadır.

 İletişim bilgileri: 
Gebe eğitim merkezi Tel No:  212 909 60 00 iç hat 10515/ 71505/ 71265
İnstagram adresi: @camvesakuragebeokululaktasyon
MAYIS EĞİTİM PLANI.pdf
gebe 1.png
MAYIS EĞİTİM PLANI.xlsx

 
  • gebe 6.jpg
  • gebe 5.jpg
  • Gebe 4.png
  • gebe 3.png
  • gebe 2.jpg
  • gebe 7.jpg