Ortopedi ve Travmatoloji
19 Şubat 2024

travmatoloji 1.jpg
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KLİNİĞİ

Tarihçe

Hastanemizin açılması ile birlikte Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğimiz Mayıs 2020 tarihinde faaliyetine başlamıştır. Kurucu Eğitim ve İdari Sorumluları olarak Doç. Dr. Devrim Özer, Doç. Dr. Engin Çetinkaya, Doç. Dr. Yavuz Arıkan ve Uzman kadromuz başarı ile hizmet vermiş, İdaremiz ve Kliniğimizin üstün gayretleri sayesinde yatak kapasitesi, ameliyat sayıları, ayaktan ve yatarak sunulan sağlık hizmetleri sayısı niceliği ve niteliğinde büyük bir artış sağlanmış, uzmanlık öğrencilerinin de eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılımıyla önemli gelişme göstermiştir.

Bölüm Hakkında Genel Bilgi    : 
Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğimiz 1 Profesör, 3 Doçent, 26 Uzman Hekim, El Cerrahisi Kliniğimiz 1 Doçent, 3 Uzman Hekim olmak üzere toplam 34 Uzman ve 33 Uzmanlık Öğrencisi Asistan Hekimler ile toplamda 67 Hekimden oluşan kadrosu ile Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Afiliye Hastanesi olarak çağımızın gerektirdiği en kaliteli ve bilimsel gereklilikleri sağlayan sağlık ve eğitim hizmetlerini vermektedir. Ortopedi ve Travmatoloji (120) ve El Cerrahisi (12) klinikleri toplam 132 hasta yatağı ile C Blok Ortopedi ve Nöroloji Hastanesinde Poliklinik ve Yataklı Tedavi Hizmetlerini kalifiye servis ve ameliyat ekipleri ile sürdürürken, Acil servis hizmetlerimiz 24 saat kesintisiz olarak A Blokta verilmektedir. Kliniğimizde branşımızla ilgili tüm işlemler başta Travmatoloji, Pediatrik Ortopedi, Artroskopik Eklem Cerrahisi, Artroplasti, Tümör Cerrahisi, Deformite Cerrahisi ve Omurga Cerrahisi ile ilgili alanlarda uzmanlaşmış deneyimli kadrolarımız ile hastanemizin sağladığı yüksek teknolojik imkan ve kabiliyetler sayesinde hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır.
Tanı ve tedavisi yapılan hastalıklar:
Ortopedik Travmalar (genel beden travmalarına bağlı ortopedik yaralanmalar, açık ve kapalı kırıklar), Pediatrik ortopedik hastalıklar (gelişimsel kalça displazisi, pes ekinovarus, nöromuskuler hastalıklara bağlı ortopedik sorunlar, serebral palsi ve spina bifida da karşılaşılan ortopedik sorunlar, tortikolis, ekstremite deformiteleri ve bacak uzunluk eşitsizliği, perthes, osteokondrozlar, çocukluk çağı travmaları), Artroskopik eklem cerrahisi (diz, kalça omuz, dirsek, ayak bileğinin kapalı endoskopik-artroskopik eklem cerrahileri, ön çapraz bağ rüptürü, rotator cuff yaralanması, diz menisküs yırtıkları, eklem içi kıkırdak doku hasarları, bağ yaralanmaları, eklemlerin açısal deformiteleri), Artroplasti (kalça, diz ve omuz eklemi artroplastisi, protez cerrahisi, Protez revizyon cerrahisi), Tümör cerrahisi (yumuşak doku tömörleri, kemik dokusu tümörleri, omurga tümörleri), Deformite cerrahisi (ekstremite uzunluk eşitsizlikleri, kısalık tedavisi, ekstremitenin açısal deformiteleri, kaynamamaya bağlı ekstremite sorunları), Omurga cerrahisi (skolyoz, kifoz, adölosan idiopatik skolyoz, konjenital skolyoz, nöromuskuler skolyoz, spina bifida omurga deformiteleri, sendromlara bağlı nadir görülen omurga deformiteleri, erken başlangıçlı skolyoz, omurga travmaları, vertebra kırıkları, osteoporotik vertebra kırıkları, omurganın sagittal plan deformiteleri, ankilozan spondilite bağlı kifoz, dejeneratif omurga hastalıkları, spinal stenoz, spondilolisthezis, vertebra enfeksiyonlarına bağlı omurga sorunları, pott hastalığının omurga sekelleri), Diabetik alt ekstremite cerrahisi (diğer ilgili branşlar ile birlikte multidispliner karar alınarak uygulanır), El cerrahisi (el yaralanmaları, el ve üst ekstremite rekonstrüktif cerrahileri, replantasyonlar, el ve parmak anomalileri, deformiteleri).

Klinik hangi hastalıklara bakar?     :
Ortopedi ve Travmatoloji branşının kapsamına dahil olan tüm ekstremite kemik, eklem ve bağ doku yaralanmaları ve ortopedik sorunları, omurga travmaları ve omurga sorunları, el cerrahisi ile ilgili el yaralanmaları ve elde karşılaşılan diğer sorunlara bakar.
Özellikli İşlemler    :
Pelvisin komplaks yaralanmalarının cerrahi tedavisi, Tümör protez uygulamaları, pediatrik ortopedik kompleks cerrahiler, İleri omurga deformiteleri ve Pediatrik omurganın skolyoz deformitelerinin cerrahi tedavileri, Reviz yon Artroplasti cerrahileri, eklemlerin kompleks bağ yaralanmasında artroskoik tedavi, alt ekstremitenin deformite ve uzunluk eşitsizliği cerrahisi, elde replantasyon.
Bölüme Bağlı Üniteler   :
Eklem ve Spor yaralanmaları Artroskopi, Artroplasti, Tümör, Çocuk Ortopedisi, Omurga  cerrahisi, El cerrahisi
Nasıl Muayene olurum :
Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Polkliniklerine Hastalar müracaatlarını ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak, Sağlık Bakanlığı’ nın 182 numaralı MHRS telefon hattını arayarak randevu alıp, gerçekleştirebilirler. Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılır. Randevu kayıtları, ilgili polikliniğin tıbbi sekreteri tarafından yapılır. Acil vakalar (ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma vb. durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar), engelliler, hamileler, 65 yaş üzeri hastalar, 7 yaşından küçük çocuklar, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malül ve gazilerin kayıt önceliği bulunmaktadır. 
Prosedürler:
Ortopedi ve Travmatoloji branşı içinde uygulaması yapılan travmatoloji, kırık cerrahisi, pediatrik ortopedi, tümör, deformite, artroplasti, eklem artroskopisi, omurga ve el cerrahisi ile ilgili konservatif ve cerrahi prosedürler gerçekleştirlmektedir.
Adres ve Dahili Numara:
Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L; Başakşehir İstanbul
+90 212 909 60 00

Nasıl Gidilir?:
Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinin yer aldığı C blok poliklinik ve servislerine hastanemizin web sitesinde tarif edildiği şekilde toplu taşıma veya özel araç ile ulaşılabilir.

Klinikle ilgili anahtar kelimeler:  
Ortopedi, Travmatoloji, Artroplasti, Artroskopi, Kemik tümörleri, Çocuk Ortopedisi, Omurga, Skolyoz, Koksartroz, Gonartroz, El cerrahisi, Spor yaralanmaları, serebral palsi, spina bifida, Protez cerrahisi, Deformite, Menisküs yırtıkları, Rotator Manşet, Omurga, Kalça, Diz, Dirsek, El, Parmak yaralanmaları


Klinik Hekimleri:
1.Akademik Kadro

Klinik İdari Sorumlusu
Doç. Dr. Emrah KOVALAK

Eğitim Sorumlusu
Doç. Dr. Mehmet Bülent BALİOĞLU

Eğitim Görevlisi:
Prof. Dr. Zafer ORHAN
Doç. Dr. Egemen AYHAN

2.Klinik Uzman Hekimleri
Doç. Dr. Turan Bilge KIZKAPAN
Op. Dr. Doğan KIRAL
Op. Dr. Ali Teoman EVREN
Op. Dr. Levent ARSLAN
Op. Dr. Vefa ATANSAY
Op. Dr. Hüseyin Gökhan KARAHAN
Op. Dr. Osman Nuri ZENGİN
Op. Dr. Necati DOĞAN
Op. Dr. Abdurrahman VURAL
Op. Dr. Kadir ABUL
Op. Dr. Mesut KARIKSIZ
Op. Dr. Mustafa ÖZÇAMDALLI
Op. Dr. Yiğit ÖNALOĞLU
Op. Dr. Ali YÜCESAN
Op. Dr. Cem YILDIRIM
Op. Dr. Zülfü KILIÇ
Op. Dr. Sema Ertan BİRSEL
Op. Dr. Sinan OBUT
Op. Dr. Emre MERİÇ
Op. Dr. Ali Volkan ÖZLÜK
Op. Dr. Başar Burak ÇAKMUR
Op. Dr. Melih CİVAN
Op. Dr. Hasan CEYLAN
Op. Dr. Serdar TOY
Op. Dr. Çağatay TEKİN

4.Klininik Asistan Hekimleri
Dr. Kaan TAN
Dr. Nurullah SAÇIK
Dr. Tamer ATAN
Dr. Cihangir Mete KIZILGEDİK
Dr. Bedirhan TATLIDİL
Dr. Muhammet KALKAN
Dr. Fatih PALIT
Dr. Ahmet DEMİREL
Dr. Buse SAÇIK
Dr. Bilal ERDOĞAN
Dr. Muhammet IŞIK
Dr. Alperen ELİBOL
Dr. Volkan KARADUMAN
Dr. Ersagun Tunç GÜLMEZ
Dr. Erşan TİLBE
Dr. Muhammed Murat KIRDEMİR
Dr. Erhan MEMİŞ
Dr. Merih Can YILMAZ
Dr. Deniz Dilan SETEL
Dr. Altuğ DÜNDAR
Dr. Caner EGE
Dr. Aziz Furkan GÜNAY
Dr. Fatih BAL
Dr. Muhammed Mustafa CAN
Dr. Muhammed Ömer TİRYAKİ
Dr. Mehmet Ali UYUMAZ 
Dr. Ömer ÖZBUDAK
Dr. Mustafa Cemil ÖZMEN
Dr. Nihat ALKOL
Dr. Muhammet Furkan DÜLEK
Fotoğraflar       :

 
  • travmatoloji 1.jpg
  • travmatoloji 3.jpg
  • travmatoloji 2.jpg