Görüntüleme Merkezi
19 Şubat 2024

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Genel Hastane (B blok) 1. kat B5 görüntüleme merkezinde bulunan Kas ve İskelet radyolojisi bölümünde; ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi , MRI ve direkt radyogram ile hizmet vermektedir. 

Hastanemizde kas iskelet sistemi radyolojisi bölümünde kemik kırıkları , yumuşak doku enflamasyon ve zedelenmeleri ve kemik ve yumuşak doku lezyonlarının tanıları yapılmaktadır . 

Radyoloji kas iskelet bölümü ; acil ve poliklinik şartlarında patolojik ve nonpatolojik ayrımı yapılmasına hizmet vermektedir . 

Kas ve İskelet radyolojisi bölümünde; ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi , MRG ve direkt radyogram ile tanı ve takip edilmektedir . 


Hastanemizde şuanda hizmet vermekte olan 1.2 tesla yani açık MRG , 1.5 ve 3 tesla MRG cihazlarımız ile inceleme yapılmaktadır . 

Her hafta çarsamba gunleri radyoloji , ortopedi , patoloji , nukleer tıp ve onkoloji bolumunden doktorların katıldığı kas iskelet konseyinde multidisipliner yaklaşımla vaka toplantıları yapılmaktır . Persembe gunleri iki haftada bir onkoloji konseyi ile birlikte vaka toplantıları yapılmaktadır 

Kas ve iskelet radyolojisi kliniğimizde 1 profesor ve 1 doçent doktor görev yapmaktadır 

Adres ve telefon:
Başakşehir, Olimpiyat Bulvarı Yolu, 34480 Başakşehir/İstanbul
(90)212 909 60 00

Nasıl giderim? 
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine bulunduğunuz konumunuzdan nasıl gidebileceğiniz ile ilgili bilgiyi web sitemiz ilgili linkten öğrenebilirsiniz. 
https://camsakurasehir.saglik.gov.tr/TR-454269/nasil-giderim.html#

Anahtar kelimeler:
Kırık
Kas
Yumuşak doku
Ultrasonografi 
MRG
Direkt Radyogram
Enflamasyon
Konsey
Vaka toplantısı 

 

Eğitim sorumlusu: 

Prof . Dr. Ali Kürşad GANİYUSUFOĞULLARI 
Doç. Dr. Adil Öztürk

Klinik asistan hekimleri
Ass.Zöhre Okur 
Ass.Merve Söyleyici
Ass.Büşra Yatar
Ass.Sümeyye Yeliz Gümüştaş
Ass.Elifnur Takır
Ass.Elif Bulut