Nükleer Tıp Kliniği
19 Şubat 2024

NÜKLEER TIP KLİNİĞİ
HAKKIMIZDA
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nükleer Tıp Kliniği konusunda uzman hekim kadrosu, güçlü tıbbi ekibi, son teknoloji donanımları ve fiziki alt yapısı ile hem görüntüleme hem de tedavi alanlarında hizmet vermektedir.
Amacımız, alanında en gelişmiş sağlık teknolojisi ve fiziki imkânları kullanarak, hastalarımızın teşhis, tedavi ve takibinde üstün standart ve kalitede hizmet sunarak yanlarında olmaktır. Kliniğimizde alanında uzman hekim kadrosu ile birlikte çalışan tecrübeli sağlık fizikçilerimiz, hemşirelerimiz, tekniker ve tıbbi sekreterlerimiz hastalarımızın her an yanındadır. Ayrıca kliniğimiz bir eğitim kliniği olup geleceğin Nükleer Tıp Hekimlerini yetiştirebilmek için eğitim vermektedir.
WhatsApp Image 2022-12-12 at 09.11.31 (1).jpeg

 
 HEKİM KADROSU     
                         GÖRÜNTÜLEME ÜNİTELERİ
Kliniğimiz; Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Onkoloji Hastanesi F blok alt zemin katta F3 Biriminde ve Genel Hastane B blok alt zemin kat B4 Biriminde görüntüleme hizmetleri sunmaktadır.  
Bu birimlerde son teknoloji ürünü olan 2 adet PET/BT cihazı, 2 adet SPECT/BT cihazı, 2 adet gama kamera ile tüm sintigrafik işlemler ve moleküler görüntülemeler (F-18 FDG, Galyum-68 PSMA, Ga-68 DOTA-TATE, vb.) çok kısa sürede ve üstün kalite standartlarında yapılabilmektedir. Bunlar dışında mevcut gama prob cihazlarımız ile ilgili cerrahi branşlara planlanan ameliyatlar öncesinde ve ameliyatlar esnasında kılavuzluk yapılabilmektedir. Tüm bu görüntüleme hizmetlerinin yanında hastanemizde yapılan çok sayıdaki multidisipliner tümör konseylerine de aktif olarak katılım sağlanmaktadır. 
 

nükler tıp merkezi görüntüleme.jpeg

TEDAVİ ÜNİTELERİ ve POLİKLİNİK HİZMETLERİ
Nükleer Tıp Kliniği’mize ait F Blok alt zemin kat F2 Biriminde yer alan 12 adet radyonüklid tedavi odası bulunan servisimizde hastalarımıza üstün konfor ve kalite standartlarında hizmet verilmektedir. 
F Blok alt zemin kat F3 Biriminde yer alan 3 adet poliklinik odamızda hastalarımızın muayenesi, takibi ve tedavi kararları düzenlenmektedir. Tiroit kanseri tanısı almış hastalarımıza halk arasında atom tedavisi olarak bilinen İyot-131 (I-131) tedavisinin yanı sıra metastatik nöroendokrin tümör tanısı bulunan hastalarımıza Lutesyum-177 DOTA-TATE (Lu-177 DOTA-TATE) tedavisi, metastatik prostat kanseri tanılı hastalarımıza Lutesyum-177 PSMA (Lu-177 PSMA) tedavisi, nöroblastom gibi hastalıklarda I-131 MIBG tedavisi uygulanabilmektedir. Bunlar dışında karaciğerin primer veya metastatik tümörlerine yönelik Y-90 mikroküre tedavisi (TARE) hastanemiz radyoloji kliniği ile işbirliği içerisinde uygulanmaktadır.  Radyosinovektomi, Aktinyum-225 tedavisi gibi diğer radyonüklid tedavilerin de uygulanabilmesi hedeflenmektedir.iii.jpg  üüüüü.jpgeeeee.jpg